Sünnet hazırlığı

BUNLARI YANIZDA BULUNDURUNUZ

Bebeğinizin emzik,biberon,maması nı yanınızda getiriniz.Oyuncakları,puseti,gerekirse arabası,varsa özel yastığını yanınızda bulundurunuz. Çocuklarınıza sünnetle ilgili görüntüler izletmeyiniz,videolardan uzak tutunuz, Bir oyuncak paketleyip yanınızda getiriniz.Çok dar bir külot giydiriniz.Özel sünnet külodu kullanmayınız.sünnet sonrası külot içi steril koruyucular bizim tarafımızdan verilecektirBunlar sayesinde çocuğunuz rahatça iyileşir.yürüyüşü bozulmaz.

Sünnet çocuğu dışında çocuk getirmeyiniz. olaydan olumsuz etkilenebilir,dikkat dağıtabilir veya sünnet olacak çocuğu olumsuz etkileyebilirler.Yanınızda video için USB bellek getiriniz. Müdahale sahasına izin verilenden daha fazla yaklaşmayınız. Çocuğunuza karşı, iğne,acı,kesmek,makas,balta,sünnet kelimelerini kullanmayınız. Tüm işlemler sabırla ve zamanlama ayarlanarak yapılmaktadır. Ancak insan kaynaklı,gecikmeler olsada kısa sürede doktorunuz tarafından en kısa sürede sizinle ilgilenilecektir. lütfen anlayış ve sabır gösteriniz.

SÜNNETE PSİKOLOJİK HAZIRLIK
Hiç bir çocuk diğerine benzemez, Karakteri,psikolojik durumu kendine hastır. Küçük bebeklerde sünnet kolayca uygulanır. Sünnetin  travmaya yol açma riski bulunan lar büyük çocuklardır. Bu dönemde çocuğun cinsellik, sünnet ve yaşayacakları konusunda fikirleri mevcuttur. “ Hiç bir çocuğa  bir müdahaleyi açık açık yapmak mümkün değildir”  Sünnet ;aile ve doktor işbirliği ile senaryosu yazılmış bir tiyatro oyunudur. Perde indiğinde mutlu son şarttır.

Aile ve doktor arasında işbirliği önemlidir. Doktor çocuğu ve aileyi tanımaya çalışırken, sünnet stresi içinde bulunan ailede “nasıl olacak ?” sorusuna doktorun tecrübelerinden çözmeye çalışır. Her aile veya çocuk  farklı stres düzeyine sahiptir. Sonrasında çocuğun başarılı bir sünneti nasıl olacağı konusunda yol haritası çizilir.

Çocukla doktorun ilk teması önemlidir. Kliniğimizde bu temas oyun ortamında yapılır. Hiç bir tıbbi cihaz ve personelle karşılaşmadan buluşma gerçekleşir. Bazı sünnet yapıcılar bu ilk temasın stres oluşturduğu yönünde fikir öne sürerler. Klasik doktor hasta ilişkisi gibi medikal bir ortamı bizde tavsiye etmiyoruz.. Ancak yukardaki prensiplere uyulursa en zor, korku dolu çocukları bile basitçe sünnet yapmak mümkündür. Daima iyi düşünerek rahatlayınız. Kabus haline getirip kendinizi ve başta çocuğunuzu strese sokmayınız. . Bu işlemi binlerce kez yapmış Dr.Gürsel Ateş’in ellerine teslim ediniz ve sünnet kararı ve işlem arasında geçen süreyi uzatmayınız. STRES sünnet geride kaldığı anda BİTER

ÖNEMLİ NOKTALAR

  • Sünnet olacak çocuklara ürkütmemek için testis muayenesi özellikle yapılmaz.
  • Özel piyasa sünnet külotları şişme,kanama iyileşme gecikmesi gibi komplikasyonları bulundğundan kullanmıyoruz.
KREM SÜRME TEKNİĞİ